آخرین مطالب

آموزش مخفی کردن فالووینگ ها با 3 روش ساده

آموزش مخفی کردن فالووینگ ها با 3 روش ساده

آیا امکان مخفی کردن فالوورهای اینستاگرام وجود دارد؟

سوالی که اغلب مردم می پرسند این است: چگونه فالوورهای اینستاگرام خود را مخفی کنم؟ متأسفانه هیچ روشی در اینستاگرام برای این کار وجود ندارد.

تعداد نفراتی که شما آنها را فالو کرده اید و همچنین تعداد فالوورهای شما با یک کلیک ساده و ورود به پروفایل اینستاگرام، برای هر شخصی قابل رویت هستند.

نحوه مخفی کردن فالوورهای اینستاگرام در اکانت های بیزینسی

فرقی نمی کند از چه اکانتی در اینستاگرام استفاده می کنید، لیست فالوورها و فالووینگ های شما امکان پنهان شدن ندارند. حتی در اکانت های بیزینسی، تعداد فالوورها برای هر بازدیدکننده ای قابل رویت است.

نحوه مخفی کردن فالوورهای اینستاگرام در اکانت های خصوصی

بیشتر افراد به خصوصی کردن حساب کاربری خود در شبکه های اجتماعی اهمیت چندانی نمی دهند. فرقی نمی کند که سلبریتی باشید یا اینفلوئنسر، در هر صورت بهتر است اکانت خود را خصوصی کنید، چون شما نمی دانید بازدیدکنندگانتان قرار است از عکس ها و اطلاعات صفحه شما چه استفاده ای کنند.

زمانی که از یک اکانت خصوصی استفاده کنید هیچ کس قادر به دیدن عکس ها یا استوری های شما نیست. در حالی که تمام اطلاعات یک اکانت عمومی بر خلاف این اکانت برای هر بازدیدکننده ای قابل دسترسی است.

البته آمار تعداد فالوورها و فالوینگ های اکانت شما همچنان قابل رویت است و بازدیدکنندگان فقط نمی توانند بفهمند که چه کسانی را فالو کرده اید. آنها فقط اعدادی از تعداد فالوورها و فالووینگ های شما را مشاهده می کنند.

فقط اشخاصی که شما به آنها اجازه فالو کردن خودتان را داده اید قادر به دیدن جزئیات پروفایل شما هستند. به عبارت دیگر، در یک اکانت عمومی، هر کسی می تواند لیست فالوورها و فالووینگ های شما را به راحتی مشاهده کند.

[webp-to-jpg output image]

علت اینکه پلتفرم های شبکه های اجتماعی اجازه دیدن تعداد فالوورهای هر شخص را به سایر افراد می دهند در واقع به دلیل اثبات موجودیت خودشان در فضای مجازی است. نرم افزارهای شبکه های اجتماعی از طریق افزایش تعداد فالوورهای کاربرانشان حیات خود را تضمین می کنند.

وسوسه فکری ای که کاربران اینستاگرام از آمار تعداد فالوورهای خود دارند باعث می شود که مدام به این پلتفرم سر بزنند و آمار بازدید از این برنامه را افزایش دهند. به همین خاطر این اپلیکیشن به سختی اجازه مخفی کردن فالوورها را به کاربران خود می دهد.

50 عکس با معنی برای پروفایل اینستاگرام

اینستاگرام به منظور بهبود کارکرد دیجیتالی کاربران خود، ویژگی مخفی کردن لایک ها را به صورت آزمایشی انجام داده است. البته این ویژگی هنوز در دسترس عمومی کاربران قرار نگرفته است.

شاید در آینده اینستاگرام این امکان را برای کاربرانش فراهم کند که بتوانند فالوورهای خود را مخفی کنند اما از نظر ما این اتفاق به این زودی رخ نخواهد داد.

البته روش هایی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آنها جزئیات نمایش مشخصات و مواردی که هر بازدیدکننده ای فقط با یک کلیک روی عکس پروفایلتان می تواند ببیند را کنترل کنید.

سه روش برای محدود کردن میزان دیده شدن پروفایل اینستاگرام شما وجود دارد:

1- خصوصی کردن پروفایل

2- بلاک کردن یا حذف کردن یک کاربر

3- محدود کردن اکانت یک کاربر

خب حالا هر کدام از این روش ها را به صورت جداگانه بررسی می کنیم.

1- مخفی کردن فالوورهای اینستاگرام با خصوصی کردن پروفایل

با خصوصی کردن پروفایل می توانید اشخاصی که شما را فالو کرده اند از دید دیگران مخفی کنید. البته تعداد فالوورها را نمی توانید پنهان کنید اما امکان مخفی کردن نام اشخاصی که شما را فالو کرده اند و کسانی که فالو کرده اید وجود دارد.

نحوه خصوصی کردن پروفایل در اینستاگرام:

1- اینستاگرام را باز کنید.

[webp-to-jpg output image]

2- وارد پروفایلتان شوید و روی سه خط افقی در قسمت بالا و گوشه سمت راست صفحه ضربه بزنید.

[webp-to-jpg output image]

3- وارد Settings (تنظیمات) شوید.

[webp-to-jpg output image]

4- وارد قسمت Privacy Settings and Account Privacy (تنظیمات حریم خصوصی و حساب) شوید.

[webp-to-jpg output image]

5- روی Private Account (حساب خصوصی) ضربه بزنید.

با خصوصی کردن پروفایل، هر شخصی که بخواهد شما را فالو کند فقط با اجازه شما می تواند این کار را انجام دهد. در واقع این شما هستید که تعیین می کنید آن شخص به پروفایلتان دسترسی داشته باشد یا نه.

روش دیگری که می توانید انجام دهید بلاک کردن یا محدود کردن یک اکانت است. با هم نگاهی به چگونگی انجام این روش می اندازیم.

تفاوت بین بلاک و حذف کردن یک کاربر در اینستاگرام

اگر کسی را بلاک کنید، آن شخص دیگر نمی تواند پروفایلتان را پیدا کند و در نتیجه قادر به دیدن فالوورهای شما نخواهد بود. وقتی یک کاربر را بلاک می کنید، آن کاربر دیگر نمی تواند پروفایل شما را جستجو و پیدا کند. به این ترتیب آن کاربر بعد از اینکه از جستجوی خود به نتیجه نرسید فکر می کند که شما دیگر در اینستاگرام نیستید.

تنها راهی که یک کاربر بلاک شده بتواند شما را پیدا کند استفاده از یک اکانت دیگر در اینستاگرام و جستجوی پروفایل شماست. اما کاربران بلاک شده با اکانت خود هیچ وقت نمی توانند شما را پیدا کنند.

اما اگر یک اکانت را حذف کنید (remove)، آن کاربر همچنان می تواند با یک جستجوی ساده اکانت شما را در اینستاگرام ببیند. البته برای دیدن کامل پروفایلتان باید مجدداً یک درخواست دوستی برای شما ارسال کنند.

نحوه بلاک کردن یک کاربر در اینستاگرام

اگر نمی خواهید افراد خاصی پروفایل اینستاگرام شما را ببینند بهترین روش، بلاک کردن این کاربران است. شاید این روش کمی سخت گیرانه به نظر برسد اما تنها راه موجود برای مخفی کردن فالوورهای شما از دید این افراد همین روش است.

با انجام مراحل زیر می توانید فالوورهای اینستاگرام خود را مخفی کنید:

1- وارد پروفایل شخصی که می خواهید بلاک کنید، شوید.

2- روی سه نقطه بالای صفحه پروفایل آن شخص ضربه بزنید.

[webp-to-jpg output image]

3- گزینه Block (مسدود کردن) را انتخاب کنید.

[webp-to-jpg output image]

4- «Yes I am sure» (بله، مطمئن هستم) را بزنید.

نحوه حذف کردن یک کاربر در اینستاگرام

اگر فکر می کنید بلاک کردن یک کاربر خیلی سخت گیرانه است، به جای آن می توانید کاربر مدنظرتان را حذف کنید.

در صورتی که یک کاربر را حذف کنید، آن شخص متوجه نمی شود شما این کار را انجام داده اید. اما اگر وارد پروفایلتان بشود متوجه می شود دیگر جزو فالوورهای شما نیست و برای مشاهده کامل پروفایل شما باید درخواست مجددی ارسال کند.

با حذف یک کاربر و خصوصی کردن پروفایل به صورت کامل نمی توانید آمار فالوورهای خود را مخفی کنید، با انجام این روش ها همچنان تعداد فالوورهای شما برای هر بازدیدکننده ای قابل رویت است اما دسترسی به جزئیات لیست فالوورها برای هر کس ممکن نیست.

با انجام مراحل زیر می توانید فالوورهای اینستاگرام خود را حذف کنید:

1- اینستاگرام را باز کنید.

[webp-to-jpg output image]

2- وارد پروفایل خود شوید.

3- روی فالوورهای خود در قسمت بالای صفحه ضربه بزنید.

[webp-to-jpg output image]

4- حالا نام کاربری که دیگر نمی خواهید جزو فالوورهای شما باشد را جستجو کنید یا از روی لیست آن شخص را پیدا کنید و گزینه Remove (حذف) را بزنید.

[webp-to-jpg output image]

برای انجام این کار شما محدودیتی ندارید و می توانید هر تعداد کاربر که خواستید را حذف و فالوورهای خود را از دید آنها پنهان کنید.

بعد از اینکه یک کاربر را حذف کردید، او همچنان می تواند پروفایل شما را پیدا کند، البته برای اینکه دسترسی کامل به جزئیات پروفایلتان داشته باشد باید مجدداً درخواستی برای شما بفرستد و منتظر تأیید آن از طرف شما باشد.

نحوه محدود کردن یک اکانت در اینستاگرام

محدود کردن یک کاربر به این معناست که برای آن کاربر بدون اینکه از لیست فالوورهای شما حذف شود محدودیت هایی برای مشاهده فعالیت های خود تعیین کنید. مثلاً می توانید برای یک کاربر محدودیتی تعریف کنید که متوجه آنلاین بودن شما نشود یا اینکه به استوری های شما دسترسی نداشته باشد.

همچنین آن کاربر وضعیت آنلاین شما را نمی تواند ببیند و اگر پیام ارسالی او را بخوانید، متوجه نمی شود.

با انجام مراحل زیر می توانید برای یک کاربر در اینستاگرام محدودیت هایی تعریف کنید:

1- اینستاگرام را باز کنید

2- وارد پروفایل خود شوید.

3- وارد قسمت Settings (تنظیمات) و سپس Privacy (حریم خصوصی) شوید.

[webp-to-jpg output image]

4- روی Connections (اتصالات) ضربه بزنید.

5- وارد Restricted Accounts (حساب های محدود شده) شوید.

https://kidsnclicks.com/wp-content/uploads/2021/04/Picture1-2.jpg

6- نام کاربری که می خواهید برای او محدودیت تعیین کنید را در کادر جستجو بنویسید و سپس روی Restrict (محدود کردن) ضربه بزنید.

اگر خواستید محدودیت این کاربران را بردارید همین مراحل را می توانید طی کنید.

چرا نمی توانم فالوورهای دوستم را در اینستاگرام پیدا کنم؟

شما همیشه می توانید تعداد فالوورهای اکانت دوستان خود را ببینید. در صورتی که به لیست فالوورهای آن شخص دسترسی نداشته باشید به این علت است که دیگر جزو دوستان او نیستید و آن شخص اکانت خود را از حالت عمومی به خصوصی تبدیل کرده است.

همچنین اگر دوستتان شما را بلاک کرده باشد دیگر نمی توانید اکانت او را پیدا کنید و فالوورهای پروفایلش را ببینید.

نحوه مخفی کردن لیست فالووینگ های اینستاگرام از دید فالوورها

شما می توانید لیست فالووینگ های خود را با خصوصی کردن اکانتتان مخفی کنید. وقتی پروفایل خود را خصوصی می کنید هیچ کس نمی تواند لیست فالووینگ شما را ببیند.

البته آمار تعداد فالووینگ های شما همچنان برای تمام بازدیدکنندگان قابل رویت است.

نحوه مخفی کردن فعالیت های انجام شده در اینستاگرام از دید فالوورها

از آنجایی که بسیاری از افراد نمی خواهند هر کسی متوجه جزئیات فعالیت های آنها در اینستاگرام شود، تمایل دارند این فعالیت ها را از دید عموم پنهان سازند.

مثلاً خیلی از این افراد دوست ندارند بقیه فالورها زمان آنلاین بودن آنها را متوجه شوند.

بد نیست نگاهی داشته باشیم به نحوه مخفی کردن این فعالیت ها در اینستاگرام.

نحوه مخفی کردن وضعیت آنلاین در اینستاگرام

با انجام مراحل زیر می توانید وضعیت آنلاین خود در اینستاگرام را از دید عموم مخفی کنید:

1- وارد پروفایل خود شوید.

2- روی سه خط افقی بالای صفحه و سمت راست ضربه بزنید.

[webp-to-jpg output image]

3- وارد Settings (تنظیمات) شوید.

[webp-to-jpg output image]

4- روی activity status (وضعیت فعالیت) ضربه بزنید و آن را به حالت غیرفعال درآورید.

[webp-to-jpg output image]

با این کار شما می توانید وضعیت آنلاین خود در اینستاگرام را از دید سایر کاربران مخفی کنید.

آیا می توان بدون آنفالو کردن یک کاربر دسترسی او را برای دیدن پروفایل اینستاگرام محدود کرد؟

اینستاگرام به تازگی یک ویژگی جدید معرفی کرده است که به وسیله آن شما می توانید مانع دیده شدن فعالیت های جدیدتان در اینستاگرام برای کاربران خاصی شوید بدون اینکه نیاز باشد آن کاربر را حذف یا بلاک کنید.

شما می توانید این کار را از طریق Mute (بی صدا) کردن آن کاربر انجام دهید. با Mute کردن یک کاربر شما برای اون محدودیتی تعریف می کنید که دیگر نتواند آپدیت های فید و پروفایل اینستاگرام شما را ببیند.

البته شما می توانید وارد پروفایل آنها شوید و از آخرین تغییرات آن باخبر شوید.

همچنین می توانید هر زمان که خواستید این قابلیت را غیرفعال کنید (unmute) و مجوز دیدن تغییرات پروفایلتان را برای کاربر Mute شده مجدداً صادر کنید.

مهمترین مزیت این ویژگی این است که کاربر Mute شده هیچ وقت متوجه نمی شود شما چه بلایی سرش آورده اید.

نحوه Mute کردن یک کاربر در اینستاگرام

1- وارد پروفایل آن کاربر شوید.

2- روی سه نقطه قرمز بالای صفحه ضربه بزنید.

3- Mute (بی صدا) را انتخاب کنید.

4- شما می توانید تعیین کنید که این Mute شدن شامل چه مواردی برای کاربر باشد، مثلاً Mute شدن برای دیدن تغییرات پست ها، Mute شدن برای دیدن استوری ها یا هر دو مورد.

پرسش های متداول

آیا می توانم فالووینگ های اینستاگرامم را مخفی کنم؟

خیر. شما نمی توانید فالووینگ های خود در اینستاگرام را مخفی کنید. در صورتی که پروفایلتان خصوصی باشد، سایر کاربران فقط می توانند تعداد نفراتی که شما فالو کرده اید را ببینند اما امکان دیدن لیست اسامی فالووینگ ها برای آنان وجود ندارد.

آیا می توانم فعالیت هایم در اینستاگرام را از دید کاربران مخفی کنم؟

بله، با انجام مراحل بالا این امکان برای شما وجود دارد که فعالیت های خود در اینستاگرام را مخفی کنید. با انجام این کار، پیغام «last active status» یا همان آخرین وضعیت فعالیت دیگر در دایرکت برای شما نمایش داده نخواهد شد.

آیا سلبریتی ها می توانند فالوورهای اینستاگرام خود را مخفی کنند؟

متأسفانه خیر، قانون برای همه یکسان است. حتی اگر یک سلبریتی یا اینفلوئنسر باشید نمی توانند فالوورهای خود را در اینستاگرام مخفی کنید.

آیا اکانت های تایید شده (verified) اینستاگرام می توانند فالوورهای خود را مخفی کنند؟

متأسفانه خیر، حتی اگر اکانت شما توسط اینستاگرام مورد تأیید قرار گرفته باشد نمی توانید فالوورهای خود را در این پلتفرم مخفی کنید. تنها کاری که می توانید انجام دهید اعمال محدودیت برای دیده نشدن وضعیت آنلاین و ایجاد شرایط بهتری برای کنترل حریم خصوصی تان با استفاده از مراحلی است که در بالا گفته شد.

آیا کسانی که من را فالو نکرده اند می توانند استوری های اینستاگرامم را ببینند؟

اگر پروفایل شما عمومی (public) باشد، تمام بازدیدکنندگان (فالوور و غیر فالوور) می توانند استوری ها و پست های شما در اینستاگرام را ببینند. اما اگر پروفایلتان را خصوصی کنید (private) فقط اشخاص خاصی (فالوورهای شما) امکان دیدن استوری های شما را دارند.

جمع بندی

امیدواریم توانسته باشیم به تمامی سوالات شما در خصوص نحوه مخفی کردن فالوورهای اینستاگرام پاسخ داده باشیم. مهم ترین نکته ای که نباید فراموش کنیم استفاده از یک اکانت خصوصی است و کنترل اینکه به چه کسانی مجوز دسترسی به اطلاعات پروفایل خود را می دهید. (با درخواست دوستی آنها موافقت می کنید.)

به خاطر داشته باشید که هر کسی می تواند از پست ها و استوری های شما در اینستاگرام اسکرین شات بگیرد. پس جانب احتیاط را رعایت کرده و شماره تلفن و سایر اطلاعات شخصی خود در شبکه های اجتماعی را با هر کسی به اشتراک نگذارید.

مطالب مشابه

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]